Výlet na Ondřejník

Masiv Ondřejníku je z našeho apartmánu lehce dostupný autem i na kole. Půldenní až celodenní tůra po vrcholech Ondřejníku poskytuje hlavně krásné výhledy do údolí pod Ondřejníkem.

Ondřejník je samostatný masiv, který je tvořen vrcholy Skalka, Ondřejník, Suché úbočí a Stanovec. Vrchol Skalka je viditelný z Frenštátu pod Rahoštěm.
V minulosti byl celý masiv Ondřejník porostlý jedlobučinou. V současné době jsou vrcholky díky kůrovcové kalamitě téměř vykácené, tak že je z hřebenů úžasný výhled do všech stran.

Trasa na Ondřejník

 
Pokud jedete pod Ondřejník autem, použijte trasu na níže uvedené mapě. Autem se dostanete k turistické chatě Ondřejník do 700 m n.m. Některé navigace mohou ukazovat trasu autem přes Kozlovice a Lhotku, která autem není průjezdná.

Od chaty Ondřejník půjdete cestou po modré do sedla pod Ondřejníkem, odkud můžete jít na vrchol Ondřejník a pak se vrátit zpět do sedla po stejné cestě nebo trochu oklikou po vrstevnici.

Další vycházka s krásnými výhledy do okolí vede ze sedla pod Ondřejníkem dále po modré na vrchol Skalka. Z vrcholu Skalka doporučuji použít zpáteční cestu přes vrchol Stanovec a dále na kótu 900 m n.m. 

Z této kóty můžete jít rovnou dolů strmým chodníkem v lesíku zpět do sedla pod Ondřejníkem - je to rychlé ale není nikam vidět.

Mnohem hezčí, ale delší trasa z kóty 900 m n.m. do sedla pod Ondřejníkem je po cestě přes Suché úbočí s úžasnými výhledy do údolí od Kozlovic až k přehradě Olešná a Frýdku - Místku. 

Pohled k vrcholu Ondřejníku


Fotografie z masivu Ondřejník